Provázení ztrátou miminka v těhotenství

Jsem mámou dvou zdravých dětí a jednoho, které tu mělo být a není. Před 7 lety jsem napsala o tom, jak jsem prožívala jeho ztrátu a pak truchlení (vložit odkaz na Nejkrásnější období v životě ženy… a Truchlení povoleno) blogy, které byly zveřejněny na portálech pro ženy a vůbec jsem netušila, co tím spustím.

Začaly mi chodit příběhy mnoha žen a chodí dodnes. Se všemi jsem si psala, s řadou z nich jsme se i sešly, protože se – stejně jako já před lety – cítily osamělé a nepochopené v tom, jak se cítí. A s několika jsme pak přešly do terapie, kdy jsem je provázela těžkým obdobím tak, aby své pocity nepotlačovaly, dokázaly se vyrovnat s mnohdy necitlivými reakcemi okolí a po čase byly schopné ztrátu miminka odtruchlit a přijmout.

Nechci, aby v tom žádná žena byla tak sama jako tehdy já, a proto jsem se rozhodla se na toto téma více zaměřit. Kombinuji vlastní zkušenost s terapeutickými a koučovacími postupy, pracujeme s přijetím bolesti, odpuštěním, schopností “pustit” ztracené miminko a jít dál až k laskavému přijetí toho, co se stalo. Vytvořila jsem a na sobě úspěšně otestovala i sérii vizualizací, které mohou podpořit fyzickou i emocionální regeneraci, přípravu na další těhotenství a jeho zdravý průběh. A věřte, nevěřte, sama jsem za pomocí vizualizace (a souhlasu dcery) další naprosto zdravé dítě i porodila – o čarodějnické noci roku 2014.

Máte-li zájem o setkání, napište mi mail a společně vymyslíme, co pro Vás mohu udělat. Nebo si stáhněte mnou vytvořeného průvodce “Na křídlech motýla”.