Průvodce ztrátou miminka – ebook Na křídlech motýla

Prvotní impuls k vytvoření průvodce ztrátou miminka vycházel z přání, aby už žádná žena se v tomto těžkém období po perinatální ztrátě necítila tak sama, jako před lety já. Prožíváte možná nejtěžší období svého života, cítíte bezmoc, zoufalství, smutek a hluboký žal. Mnohé z nás mají v těžkých časech potřebu být samy, nebo jen s nejbližšími lidmi. Proto je tady průvodce Na křídlech motýla, abys mohla těmito těžkými okamžiky projít způsobem, který sice bolestný, ale ozdravný a v prostředí, které je pro tebe bezpečné a intimní.

Provedu tě jednotlivými fázemi celého procesu včetně truchlení, které se v těchto případech často opomíjí a na které máš plné právo. Mým cílem je nechat tě vyplakat a vytvořit pomyslnou bezpečnou náruč a poté ti dodat sílu a naději. A až na to budeš připravená, dozvíš se také, jak tě taková situace může posunout a co si z ní můžeš vzít pro budoucnost.

V průvodci najdeš také popis relaxací a vizualizací, které ti pomohou se uvolnit, lépe si uvědomit své tělo a procesy v něm probíhající, podpořit jeho regeneraci a připravit se na další miminko, pokud si jej přeješ. Na závěr najdeš i vizualizaci provázející těhotenství a porod.

Průvodce vás podpoří, pokud procházíte bolestnou ztrátou zrovna teď, ale i v případě, že máte tento prožitek již nějaký čas za sebou a máte pocit, že se nemůže hnout z místa, nebo ve vás pocit nepřijetí, zmaru a bolesti.

“Tento průvodce může být užitečný už v porodnici, nebo ještě dříve, v době, kdy se rodiče teprve rozhodují, jak naložit s informací o závažné diagnóze jejich děťátka. Pomůže jim (alespoň trochu) ošetřit emoce, ošetřit hlavu. Nadechnout se a vydechnout. Rozhodnout všechno, co se rozhodnout musí. Pokud to bude nutné, miminko pustit. Rozloučit se. Projít tím. Nabízí navíc ještě podporu v době, kdy toto všechno už bude za vámi. V době, kdy byste to možná podle vašeho okolí už měli mít uzavřené a vyřešené, ale vy se budete sami sebe ptát “a co dál?”

Ze článku psycholožky Jenifer Kaločové “Průvodci pro rodiče, kterým zemřelo miminko”

“…Petru jsem znala ještě před tím, než jsem měla možnost přečíst si jejího Průvodce ztrátou miminka. Sama jsem si ji našla, když se mi stal hodně podobný příběh se ztrátou miminka s vrozenou vývojovou vadou neslučitelnou se životem. Petra svůj příběh popisovala v knize „Čekala jsem miminko, ale…“Její styl psaní a popis jejího příběhu se mnou tak rezonoval, že jsem měla potřebu se s ní setkat i osobně. Prožívala jsem nejhorší období svého života, cítila se strašně sama a reakce okolí byly takové, že mě srážely ještě více na dno. Petra mi hodně pomohla a kdybych tehdy měla jejího průvodce k dispozici, tak bych byla nesmírně ráda. Když ho teď čtu, necelé dva roky poté, co jsem přišla o holčičku ve 23 tt, tak mě pořád překvapuje, jak stejné jsem měla pocity, myšlenky a prožitky, jako Petra a je hrozně úlevné vědět, že člověk v tom není sám, není blázen a není prašivý, protože jsou i jiné ženy, které si tímto peklem bohužel musely projít, cítily se podobně jako já, a dokonce to přežily a měly třeba další dítě, což mi v určitý moment přišlo nereálné. Díky Petře a jejímu průvodci se mi srovnalo hodně myšlenek, které byly v mé hlavě neuspořádané a ona to za mě všechno vyjádřila a pro mě to mělo úžasný terapeutický efekt. Zároveň mi Petra dala velkou naději, že i tohle tak strašné utrpení jednou přejde a já možná budu moct žít zase normální život a že možná jednou budu schopná mít další dítě. V této fázi se teď nacházím, opět pociťuji touhu zkusit ještě mít miminko. Proto chci zkusit relaxace a vizualizace z Petřina průvodce, protože vím, že jí to hodně pomohlo. Tímto Petře ze srdce děkuju, za její pomoc, za to, že sdílí svůj příběh a že sepsala tohoto průvodce a svůj příběh bez obalu a příkras. Věřím, že může pomoci hodně ženám, které si prochází tímto temným obdobím.”

Maminka Veronika, která přišla o miminko ve 23. tt

Více než konejšivých 40 stran podpory, sdílení, praktických rad a návodů na relaxace s vizualizací.

Cena: 100,- Kč

Objednávka EBOOKU – objednávky posílejte na petra.krainova@email.cz

Na základě objednávky Průvodce nebudete dostávat žádné další nevyžádané maily s nabídkami produktů, služeb či rad. Nebudu vám posílat nic, co si sami neobjednáte.

Vaše osobní údaje (celé jméno a e-mail) jsou u mě v bezpečí a já, Petra Krainová, (sídlem Ostružinová 2108, Černošice, IČ:  73881741) je budu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.